Szülei: Isaac Rappaport rabbi, Rachel Pulitz.
Nős, felesége Lea Chaja Boskowitz.
Gyermekei: Mendel, Jakab, Terézia, Éva, Efraim, Emmanuel, ?
Binjamin Zeév Volf ha-Kohén Rappaportnak (1754–1837), Morvaországból jött, először Óbudára, ahol tíz évig jesivát tartott, s onnan Pápára, hogy 1781-től több mint fél évszázadon át álljon a község élén. Erős talmudistának számított, több halákhikus kommentárt és responsumot írt és adott ki prágai nyomdában, de rituális kérdésekben mekil-nek (< kal, “könnyű”) tekintették, egy-egy halákhikus szabály előírását könnyebbítő, engedékeny értelmezései, megengedő döntései miatt támadta őt a pozsonyi orthodoxia, kortársa, különösen a szigorú, sőt, szigorító (mahmir) orthodoxia ősforrása, Moses Schreiber (1762– 1839), akit az utókor Hatam Szofér-nek nevez. Rappaport felvilágosult rabbi volt, elvetette a kabbalát, elutasította a haszidizmust, ebben közel jutott a zsidó felvilágosodás (haszkála) szemléletéhez, az élete utolsó évtizede táján kibontakozó németországi Wissenschaft des Judenthums felfogásához.
Löw utódja, Sommer Sámuel halála (1859) óta Pápán hosszú éveken át nem volt rabbi, bár néhány dajján nevét ismerjük, ilyen létszámú községben szükség volt rabbinikus bíróságra, az előimádkozói teendők pedig nem a rabbi dolga, az orthodox községekben ezeket minden felnőtt férfi el tudta látni; a bét din ülnöke volt többek között Rappaport rabbi fia, Efraim Rapaport is.
Schwarz Mózes Áron rabbi, meghalt Pacsán 1889 márc. 31. Unokája volt Rapaport pápai rabbinak. 1857-től kezdve haláláig működött Pacsán. S. elismert tekintélyes tudós volt, a bécsi Neuzeit és a Ben Chananja folyóirat több tanulmányt közölt tőle.
Forrás: Magyar zsidó lexikon. Szerk. Ujvári Péter. Budapest, 1929. Regio 2016. 24. évf. 2. sz. p. 165., 185.