Pápán tanult a Református Kollégiumban, amikor kitört a forradalom. Diáktársaival együtt beállt nemzetőrnek, de hazautazott szüleihez és így a somogyi nemzetőrökhöz csatlakozott, akikkel részt vett a Dráva-vonal védelmében. Később honvédnek sorozták, a légrádi csatában harcolt és 1848. december 11-étől hadnagyi, 1849. április 26-ától főhadnagyi rangban szolgált. Világosnál tette le a fegyvert. Visszatért Pápára tanulmá-nyainak folytatására és itt szerzett jogi és teológiai diplomát. Lelkész Somogyban, ahol 1869 és 1872 között a kaposvári kerület országgyűlési képviselője. Ebben az időben újságíróként is dolgozott.
A szabadságharc eseményeit kéziratos naplójában örökítette meg. Cikkei a Magyarország és a Nagyvilág Képekben, a Pesti Naplóban, a Protestáns Egyházi és Iskolai Lapban és a Borászati Lapokban jelentek meg. Életének utolsó évtizedében visszatért Pápára és a Dunántúli Református Egyházkerület főjegyzője. Hamvait Hedrehelyen helyezték örök nyugalomba.
Irodalom: H. SZABÓ Lajos: Pápa és környéke 1848–1849. Pápa, 1994. – H. SZABÓ Lajos: Naplók, versek, levelek a szabadságharc korából. Pápa, 1998.
Forrás: Veszprém megyei életrajzi lexikon. Főszerkesztő Varga Béla. Veszprém, 1998.